HAKKIMIZDA
Kurumsal > Hakkımızda

Hakkımızda

about

1990 yılında matbaa, reklam, promosyon, kırtasiye ve baskı sektörlerinin ihtiyacı olan makine ve makine ekipmanlarının üretimini gerçekleştirmek amacıyla kurulan Matuya Makine Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti., imalatçı ve ihracatçı bir firmadır. Merkezi Antalya'da bulunan firmamız, kısa süre içerisinde Türkiye pazarına tamamen hakim olmuştur. Üretimini yapmış olduğu makinaların yüksek kalitesi, tasarımı, ürün yelpazesinin genişliği ve satış sonrası teknik destek güvencesi ile mevcut pazar payını sürekli olarak genişletmektedir.

Yönetici ve çalışanlarıyla herkes Matuya ailesinin bir parçasıdır. Tüm ilişkiler, karşılıklı güven ve dürüstlük ilkesine dayanır. Her üretim, takım çalışmasının bir sonucu olarak gerçekleşir ve çalışanlar arasındaki uyum büyük bir önem taşır. Dünya pazarında rekabet payını artırmak için AR-GE bölümü ve tecrübeli mühendis kadrosu ile sürekli olarak yeni ürünler tasarlamak ve üretmek firmamızın öncelikli hedeflerindendir. Uluslararası alanda güvenilir bir oyuncu olarak varlığımızı pekiştirmek ve şirket alt yapısını güçlendirmek için sürekli olarak çalışmalar yapmaktayız.

Matuya, 13 adet tescilli markaya sahiptir ve tüm ürünleri ayrı markalar altında üretim ve satışa sunmaktadır. 2200 m² idari bina ve 6400 m² kapalı alana sahip modern fabrika binası, üretim kapasitesini sürekli artırarak dünya genelinde gelen taleplere cevap verme yeteneğini güçlendirmiştir.

Firma, özellikle Profesyonel Etiket Sistemleri, Polimer sistem kaşe makineleri, Flash sistem kaşe makineleri ve damla etiket makineleri alanında dünyanın en önemli üreticilerinden biri olarak konumlanmıştır. Üretimi yapılan tüm makineler, Uluslararası CE Kalite belgesine sahiptir ve yeni MATUYA serisi, özel tasarımı, 1. sınıf işçilik ve kullanılan parçaların kalitesiyle dünya genelinde güvenilir bir ürün olarak kabul görmektedir. Firmamız, yerel ve uluslararası pazarda müşteri memnuniyetini temel ilke olarak benimsemektedir. Yurt içinde ve yurt dışında ürünlerimize gösterilen yakın alaka ve satış sonrası istatistikler, müşterilerimizin güvenini ve sadakatini yansıtmaktadır. 2023 yılında 42 ülkeye ihracat gerçekleştiren Matuya, 2025 yılına kadar ihracat yaptığı ülke sayısını 60'a çıkarma hedefini sürdürmektedir.

Firmamızın kurumsal yönetim ilkeleri doğrultusunda gerçekleştirdiği yeniden yapılanma çalışmaları ile güçlenerek ve büyüyerek gelecek nesillere taşınacağına inancımız sonsuzdur. Kalite odaklı çalışma anlayışımız, doğaya ve çevreye saygımız ve kurumsal yapımız, güvenilirliğimizin ve başarımızın temel kaynaklarıdır. Matuya olarak stratejimiz; müşterilere hizmet sunarken aynı zamanda ihracatımızı dünya geneline yaymak ve küresel pazarda rekabetçi bir oyuncu olmaktır.

Stratejimiz; sahip olduğumuz yılların birikimi ve deneyimi ile müşterilerimize hizmet etmek, aynı zamanda ihracatımızı dünya ülkelerine yaymaktır.

Hizmet Politikalarımız;

Uzun yıllara dayanan güvenilirliğimiz, kalite odaklı çalışma anlayışımız doğaya ve çevreye saygımız yetkin yönetim sistemleri ve kurumsal yapımız en önemli kaynaklarımızdır. Tüm çalışanlarımızla bizlere ışık tutan ana ilkemiz; gelir ve istihdam yaratarak ülkemizin, müşterilerimizin, ve çalışanlarımızın menfaatlerini en üst seviyeye yükselterek büyümek, yurt içinde ve yurt dışında güvenilir bir marka olmayı sürdürmektir. Firmamızın kurumsal yönetim ilkeleri doğrultusunda başlattığı yeniden yapılanma çalışmaları ile bugüne kadar olduğu gibi 2000'li yılların küreselleşen ekonomisinde de başarılı olacağına ve gelecek nesillere büyüyerek ve gelişerek intikal edeceğine inancımız sonsuzdur. Stratejimiz; sahip olduğumuz yılların birikimi ve deneyimi ile müşterilerimize hizmet etmek aynı zamanda ihracatımızı dünya ülkelerine yaymaktır.